CREATBOT F1000 - VEĽKOFORMÁTOVÁ 3D TLAČIAREŇ - rozmer tlačovej plochy 1x1x1 meter

CreatBot F1000

 

S tlačiarňou CreatBot F1000 môžete teraz tlačiť veľké aj zložité modely. F1000 je priemyselná veľkoformátová tlačiareň s dvojitým extrudérom a vyhrievanou zostavovacou komorou.

 

Hlavné prvky

 • 64-bodový merací systém automaticky vyrovná konštrukčnú dosku
 • Vysoko presný lineárny vodiaci systém
 • Detekcia vlákna s funkciou pozastavenia
 • Po výpadku napájania obnovte tlač
 • Vyhrievaná sklokeramická konštrukčná doska
 • Ľahko použiteľná 9,7 ”dotyková obrazovka
 • Vyhrievaná komora (60 ° C)
 • Skladovanie vyhrievaného vlákna, vyberte medzi 45 ° a 65 ° C
 • Dvojité vytláčanie s tryskami umožňujúcimi 420 ° C
 • Vysoké rozlíšenie 0,05 mm
 • Stabilná oceľová konštrukcia
 • Úplne uzavretý priestor pre reguláciu teploty a zníženie hluku

 

47 988,00 € s DPH

Technická špecifikácia

Popis

Dvojité extrudéry s kapacitou 420 ° C

F100 sú jednou z prvých vysoko výkonných tlačiarní, ktoré sú štandardne dodávané s vysokoteplotnými horúcimi koncami. Dvojité extrudéry s vysokoteplotnými tryskami vám umožňujú tlačiť zo širokej škály rôznych materiálov. Pokročilý systém chladenia zaručuje, že vaše horúce konce budú vždy fungovať za optimálnych podmienok.

Tlačte s presnosťou a rýchlosťou

S F1000 posunul CreatBot všetko o krok ďalej, pokiaľ ide o rýchlosť, presnosť a spoľahlivosť. Rozlíšenie až 0,05 mm a rýchlosť tlače až 120 mm / s (optimálna rýchlosť 60 mm / s). Skombinujte toto a výkonné nastavenie priameho disku a máte tlačiareň, ktorá pri každom použití podá najlepší výkon.

Oceľová konštrukcia pre maximálnu stabilitu

Vďaka oceľovej konštrukcii váži F1000 neuveriteľných 550 kg. Oceľový kryt zaručuje, že F1000 je vždy stabilný a bezpečný počas prevádzky. Vibrácie sú tiež udržiavané na minimálnej úrovni, čo z dlhodobého hľadiska predlžuje životnosť tlačiarne. Prvé tlačiarne od CreatBot v skutočnosti fungovali bez väčších problémov 5 rokov a viac ako 8000 hodín.

Obrovská oblasť tlače

F1000 je najlepšia priemyselná tlačiareň. S touto tlačiarňou môžete vytvárať prototypy a funkčné výtlačky o veľkosti 1 000 x 1 000 x 1 000 mm, to je 1 x 1 x 1 meter! To je objem, ktorý je 60-krát vyšší ako u väčšiny bežných tlačiarní.

Sklokeramická konštrukčná doska

Veľká konštrukčná doska je vyrobená zo sklokeramiky a je dostatočne pevná, aby odolala hmotnosti a vysokým teplotám, ktorým je vystavená.

Uzavretá komora

Úplne uzavretá konštrukčná komora odstraňuje všetky vonkajšie vplyvy. V miestnosti, kde je umiestnená F1000, sa nemusíte báť nárazov vetra a teplôt. Priložená konštrukcia slúži aj ako redukcia šumu a pre to, aby prostredie tlače udržiavalo stále konštantnú a rovnomernú teplotu.

Automatická nivelačná plošina

Pomocou 64 meracích bodov a BL-Touch sondy F1000 vykonajte úpravy potrebné na to, aby bola konštrukčná doska vyrovnaná a aby ste uložili správne nastavenia, takže si môžete byť istí, že výsledok tlače vyjde tak, ako ste plánovali.

Palubná kamera

Model F1000 niekedy dokáže pracovať s potlačou, ktorá vydrží aj niekoľko stoviek hodín. V takýchto prípadoch je pekné mať fotoaparát, ktorý vám umožní sledovať pokrok na diaľku.

Zahrnutý softvér

Model F1000 je dodávaný s verziou Cura na mieru pre služobníctvo, ktorá je jedným z najpoužívanejších krájačov na svete. Verzia CreatBot je CreatWare. Ak z nejakého dôvodu radšej použijete iný krájač, je dobré vedieť, že F1000 je kompatibilný s SimpliFy3D.

Bezpečné použitie

Po dokončení tlače je k dispozícii funkcia automatického vypnutia. K dispozícii je tiež funkcia núdzového zastavenia

Veľká dotyková obrazovka

Vďaka veľkej 9,7-palcovej dotykovej obrazovke sa tlačiareň ľahko ovláda pomocou intuitívneho používateľského rozhrania.

Vysoko presný lineárny vodiaci systém

Presná lineárna koľajnicová štruktúra dokáže tlačiť modely s vysokým presnosťou na 4 až 5-krát vyššiu úroveň ako iné bežné tlačiarne s optickými osami na masovom trhu. Táto štruktúra ponúka presné podávanie vlákien, takže môžete rýchlo a dokonale tlačiť veľké modely.

Obnovil sa výpadok a detekcia vlákna

Ak náhle dôjde k výpadku napájania, tlačiareň si automaticky zapamätá aktuálnu pozíciu a uloží tlačové údaje, sklopí plošinu a obráti vlákno. Po obnovení napájania bude pokračovať v tlači z poslednej aktuálnej polohy. Tlačiareň tiež zistí, či vlákno by malo dôjsť a potom tlač pozastaviť, aby ste mohli zmeniť cievku.

Uzavretý a vyhrievaný stavebný priestor

Konštrukčná komora na F1000 sa dá ohriať na 60 ° C. Vďaka tejto funkcii dokáže tlačiareň udržiavať konštantnú teplotu a znamená to, že oveľa menej riskujete praskliny a deformácie. S týmto problémom sa často stretávate u ABS, napríklad u tlačiarní bez vyhrievanej komory.

Miestnosť na sušenie vlákien

Mnoho materiálov je hygroskopických, čo znamená, že absorbujú a zadržiavajú veľa molekúl vody z okolitého prostredia. Typickým vláknom, ktoré veľa absorbuje, je nylon. Toto vlákno je potrebné pred každým použitím vysušiť. Na modeli F1000 vyvinuli pre tento problém iný prístup. Máte úložný priestor, kde môžete uchovávať svoje najcitlivejšie cievky a udržiavať ich v suchu. Podľa materiálu si môžete zvoliť medzi 45 ° C alebo 65 ° C.

 

Hlavné prvky

 

 • Masívna oblasť tlače 1 000 x 1 000 x 1 000 mm