PETG - 1.75mm - 500 g - CARBON - GRAPHENE 3D PRINT - VYPREDANÉ

Špeciálny uhlíkový 3D tlačový kompozitný materiál s recyklovaným PETG.

 
Hybridný polymérny materiál pre 3D tlač.  


Hrúbka struny 1,75 mm Teplota tlače   260 stupňov Vhodnosť trysky od 0,4 mm (odporúčame oceľové trysky, nie mosadz)  


Tento špeciálny karbónový materiál sa vyznačuje vysokou pevnosťou, tuhosťou  a odolnosťou.   


Z hľadiska ekologických parametrov sa jedná o vysoko ekologický materiál, nakoľko súčasťou materiálu je recyklované PETG, ako aj prírodný uhlík a je teda potenciálne opätovne recyklovateľný.   

 

Supermaterial Graphene

 

50,00 € s DPH

Technická špecifikácia

Popis

Použité plnivá sú na báze uhlíka (ako napr. grafit, grafén, ktorý sa voľne nachádza v prírode) a teda sa jedna o ekologicky nezávadné plnivá neznečisťujúce a neakumulujúce  sa v životnom prostredí.  Ekologickosť tento materiál spĺňa aj v dôsledku zníženia hmotnosti finálnych výrobkov 3D vytlačených z tohto materiálu, čím dochádza k zníženiu spotreby paliva a tým aj emisií v ovzduší (automobilový a letecký priemysel).  


Vylepšené materiálové vlastnosti oproti bežne používaným materiálom pre 3D tlač, ako je vyššia odolnosť voči nárazom, možnosť nastavenia dynamických aj statických vlastností  materiálu, či možnosť zníženia hustoty materiálu, čo má vplyv na nižšiu váhu finálneho produktu, ako aj skutočnosť, že nie je nutné meniť teplotné parametre spracovania v porovnaní s doteraz dostupnými materiálmi na trhu, čo znižuje opotrebovanie tlačovej hlavy, robí z tohto materiálu dostupný a vhodný prostriedok na dosiahnutie kvalitných výrobkov.   

 

0,5 KG

 

Super material Graphene